Menu

Bagażnik na rowery: przez Internet od sprzedawcy

Szukają Państwo taniego bagażnika na rowery do samochodu albo kampera? Jako specjalistyczny sprzedawca wszelkiego rodzaju bagażników na rowery mamy w swojej ofercie kilkaset różnych modeli. Nasz asortyment obejmuje bagażniki na rowery na klapę tylną, hak holowniczy, a także dachowe bagażniki na rowery oraz rozwiązania specjalne do rowerów elektrycznych i pojazdów offroadowych z kołem zapasowym bądź dyszlem przyczepy. Nasz przyjazny serwis obsługi klienta chętnie służy wsparciem przy wyborze odpowiedniego bagażnika do pojazdu.

Mogą Państwo zadbać o jeszcze większą mobilność podczas urlopu, zabierając ze sobą rowery. Krótkie wycieczki do najbliższego sklepiku lub dłuższe wyprawy sprawiają, że urlop jest atrakcyjniejszy i pozwalają zachować formę. Z naszych bagażników na 3 lub 4 rowery może nawet skorzystać cała rodzina.

kup bagażnik na rowery już teraz
Samochód z bagażnikiem na rowery

Bagażniki na rowery
montowane na haku holowniczym

Bagażniki na rowery montowane na haku holowniczym

Doskonale nadają się do pojazdów, na których zamontowano już hak holowniczy. Bagażnik rowerowy montuje się bezpośrednio na kuli haka holowniczego.

kup teraz

Bagażniki na rowery
montowane na dachu

Bagażniki na rowery montowane na dachu

Najtańszy wariant bagażnika na rowery Bagażnik na rowery jest przy tym montowany na zainstalowanym już bagażniku dachowym.

kup teraz

Bagażniki na rowery
montowane na klapie bagażnika

Bagażniki na rowery montowane na klapie bagażnika

W przypadku tego rodzaju bagażników nie są potrzebne żadne dodatkowe akcesoria. Bagażnik na rowery montuje się bowiem na klapie tylnej pojazdu.

kup teraz
Westfalia mft Thule Eufab Atera Oris ACPS

Spis treści

 1. Bagażnik na rowery Liczba rowerów
 2. Wybór systemu bagażnika
 3. Mocowanie bagażnika na rowery
 4. Bagażnik na rowery do określonego typu roweru
 5. Bagażnik do transportu rowerów elektrycznych
 6. Bagażnik do transportu skuterów i lekkich motocykli
 7. Wniosek
 8. Kup bagażnik na rowery już teraz!

1. Ile rowerów chcą Państwo przetransportować?

Liczba rowerów, które chcą Państwo przetransportować, ma kluczowe znaczenie przy wyborze odpowiedniego bagażnika na rowery.

W przypadku bagażnika na rowery mocowanego na dachu pojazdu można zazwyczaj zamocować od 1 do 3 rowerów. W przypadku bagażników przeznaczonych do montażu na haku holowniczym mamy z kolei miejsce na 2, 3, a nawet 4 rowery. Dodatkowo nasza oferta obejmuje także wyposażenie dodatkowe, dzięki czemu w razie potrzeby model przeznaczony do transportu 2 lub 3 rowerów można w razie potrzeby rozszerzyć, dzięki czemu będzie można ze sobą zabrać 3 lub 4 pojazdy. Przykładowo warto tutaj wspomnieć o bagażniku na rowery montowanym na haku holowniczym z możliwością rozszerzenia firmy Westfalia.

Przy zakupie bagażnika rowerowego na klapę tylną zazwyczaj można też transportować co najmniej 2 rowery. W naszym sklepie internetowym we wszystkich kategoriach istnieje możliwość określenia za pomocą filtrów, ile rowerów chcemy transportować oraz wyszukania odpowiedniego bagażnika w zależności od potrzeb. Dodatkowo potrzebne informacje znajdują się w kartach danych, co pozwala zawczasu zasięgnąć informacji.

Bagażnik na 1 rower

Jeden rower często transportuje się na dachu, korzystając z dachowego bagażnika na rowery, a nawet we wnętrzu pojazdu. W przypadku rowerów elektrycznych z uwagi na ich masę w rachubę wchodzi tylko bagażnik na hak holowniczy. Wskazówka: wiele spośród oferowanych tutaj systemów bagażników umożliwia zamontowanie na dachu boxu dachowego, a dodatkowo także roweru. Dzięki temu można oszczędzić we wnętrzu pojazdu sporo przestrzeni bagażowej.

Bagażnik na 2 rowery

Klasyczny model dla par lub młodych rodzin, które chcą wyruszyć w drogę ze swoimi jednośladami: dwa rowery pasują zarówno na dach, jak i na bagażnik mocowany na klapie tylnej. Najczęstszą wersją jest jednak bagażnik na hak holowniczy przeznaczony do transportu dwóch pojazdów, ponieważ zmniejsza on szum wiatru i zapewnia możliwość łatwego montażu na haku holowniczym, a po zakończeniu urlopu da się go łatwo zdjąć. Opcjonalnie dostępne są także bagażniki rowerowe na dyszel (np. bagażnik rowerowy Esch Profiboy lub LAS), w przypadku których na dyszlu przyczepy da się umieścić nawet 2 rowery.

Bagażnik na 3 rowery

W przypadku trzech rowerów waga staje się prawdziwym wyzwaniem. Maksymalne obciążenie dachu wynosi pomiędzy 50 a 100 kg i można je osiągnąć już w przypadku trzech rowerów. Właśnie dlatego pierwszy wybór stanowią tutaj bagażniki montowane z tyłu oraz bagażnik mocowany na haku holowniczym. Choć w przypadku bagażników montowanych na klapie tylnej dostęp do bagażnika pojazdu może być ograniczony, to jednak nie trzeba montować haka holowniczego. Aby można było zainstalować bagażnik na drzwiach skrzydłowych w vanach, mikrobusach czy kamperach, trzeba skorzystać ze specjalnych modeli przeznaczonych do montażu na klapie tylnej. Jeśli chcemy natomiast przewieźć cięższe rowery elektryczne, wówczas warto postawić na bagażnik przeznaczony do montażu na haku holowniczym.

Bagażnik na 4 rowery

Jeśli chcesz zabrać na rowerową ekspedycję całą rodzinę, wówczas trzeba wziąć ze sobą wszystkie jednoślady. System bagażnika przeznaczony do jednoczesnego transportu czterech rowerów to bagażnik na hak holowniczy. Systemy do instalacji na klapie tylnej osiągają granice swojej wydajności przy 3 rowerach, choć zależy to oczywiście od modelu pojazdu.

5 lub więcej rowerów

Do transportu ponad 4 rowerów potrzebna jest specjalna przyczepa lub pojazd dostawczy. Można też połączyć bagażnik dachowy z bagażnikiem na hak holowniczy.

2. System bagażnikowy: hak holowniczy, dach albo klapa tylna

Jak należy zamontować bagażnik rowerowy w pojeździe? To pierwsza i jednocześnie najważniejsza decyzja, którą trzeba podjąć przy zakupie tego rodzaju sprzętu. Co do zasady wyróżniamy 3 rodzaje mocowań: bagażnik na rowery do mocowania na haku holowniczym, na klapie tylnej oraz na dachu pojazdu. Każdy z tych systemów ma swoje wady i zalety. Poniżej objaśnimy różnice pomiędzy tymi systemami i doradzimy, który spośród tych wariantów będzie najlepiej spełniał potrzeby klientów.

Bagażnik na rowery do montażu na haku holowniczym

Bagażnik na rowery do montażu na haku holowniczym

Jednocześnie można wygodnie i bardzo bezpiecznie transportować dwa do czterech rowerów – w podróż można zabrać nawet ciężkie rowery elektryczne. Dzięki temu, że zamocowany na haku holowniczym bagażnik jest osłonięty przed wiatrem, jego obecność nie ma żadnego wpływu na dynamikę jazdy. Dodatkową zaletę bagażnika mocowanego na haku holowniczym stanowi także ergonomiczna wysokość montażu bagażnika i mocowania rowerów. Niektóre modele można nawet składać, co jeszcze bardziej ułatwia załadunek i rozładunek.

Użycie szyn najazdowych (dostępnych opcjonalnie) dodatkowo ułatwia załadunek. Ponadto mechanizmy wychylania umożliwiają łatwy dostęp do bagażnika samochodu. Niektóre systemy wsporników można rozbudować, dodając akcesoria, takie jak np. boxy bagażowe lub maty, by uzyskać prawdziwe uniwersalne bagażniki transportowe. Dla osób często używających bagażników polecamy tę wersję. Dodatkowe zalety bagażnika mocowanego na haku holowniczym można znaleźć w teście przeprowadzonym przez czasopismo Bike Magazin.

Zalety bagażników rowerowych montowanych na haku holowniczym

 • kompatybilne ze wszystkimi pojazdami z hakiem holowniczym
 • odpowiednie także do kabrioletów, sportowych coupé i samochodów małolitrażowych
 • jeden bagażnik może pomieścić maksymalnie cztery rowery
 • odpowiednie do transportu rowerów elektrycznych
 • ergonomiczna wysokość montażu bagażnika i mocowania rowerów
 • bagażnik nie ogranicza dostępu do bagażnika samochodu
 • możliwość wyposażenia w akcesoria, takie jak np. szyny najazdowe, boxy bagażowe itd.
 • np. bagażnik na rowery do samochodów Opel Astra w wersji kombi

Rekomendowane produkty

-23%
Bagażnik na rowery Atlas 2 Premium Blue

Bagażnik na rowery Atlas 2 Premium Blue

na 2 rowery, montaż na haku holowniczym, Ładowność 60 kg, składany

-32%
Bagażnik na rowery Alcor 3

Bagażnik na rowery Alcor 3

na 3 rowery, Montaż na haku holowniczym, Ładowność: 60 kg, odchylany

-16%
Bagażnik na rowery Atera Strada E-Bike M

Bagażnik na rowery Atera Strada E-Bike M

na 2 rowery, możliwość rozbudowany do transportu 3 roweru, montaż na haku holowniczym, Ładowność 60 kg, odchylany

-22%
Bagażnik na rowery Oris Tracc

Bagażnik na rowery Oris Tracc

na 2 rowery, możliwość rozbudowany do transportu trzeciego roweru, odchylany, składany, ładowność 60 kg, odchylany, składany

1 630,99 zł
1 817,99 zł
2 306,99 zł
1 985,99 zł

Bagażnik na rowery do montażu na dachu

Fahrradträger für die Dachmontage

Klasyczny model – ze względu na korzystną cenę ta wersja bagażnika jest bardzo popularna, chociaż z reguły można z jego użyciem transportować tylko jeden rower. Aby móc przewozić dwa rowery trzeba kupić drugi bagażnik. Bagażnik na rowery zajmuje niewiele miejsca na bagażniku dachowym, dzięki czemu obok niego pozostaje dużo miejsca na box dachowy czy uchwyt na kanadyjkę. W przypadku lekkich oraz średnio ciężkich rowerów dachowy bagażnik na rowery jest dobrym i korzystnym cenowo rozwiązaniem transportowym.

Zalety bagażników rowerowych montowanych na dachu

 • odpowiedni do wszystkich pojazdów, w których można obciążać dach, wyposażonych w system wsporników dachowych
 • w korzystnej cenie
 • Producent, firma Fischer, oferuje też podnośnik dachowy do dachowego bagażnika rowerowego.
 • bagażnik nie ogranicza dostępu do bagażnika samochodu
 • łatwy w montażu na systemie bagażników dachowych
 • Przykład: bagażnik rowerowy do pojazdu Peugeot 307 SW firmy Thule lub pojazdu Renault Clio/Espace Hapro

Rekomendowane produkty

-46%
Bagażnik dachowy na rower Juza

Bagażnik dachowy na rower Juza

na 1 rower, Mocowanie przy uyciu rowka teowego, ładowność: 15 kg, zamykany

Bagażnik dachowy na rower Thule Free Ride 532

na 1 rower, montaż na dachu, ładowność: 17 kg, zamykany

-33%
Bagażnik dachowy na rower Atera Giro AF+

Bagażnik dachowy na rower Atera Giro AF+

na 1 rower, montaż na dachu, ładowność: 17 kg, zamykany

-7%
Bagażnik dachowy na rower Thule ProRide 598

Bagażnik dachowy na rower Thule ProRide 598

na 1 rower, montaż na dachu, ładowność: 17 kg, zamykany

385,99 zł
429,99 zł
518,99 zł
741,99 zł

Bagażnik na rowery do montażu na klapie bagażnika

Fahrradträger für die Heckklappe

Ta wersja tylnego bagażnika przeznaczona jest zwykle do transportu dwóch lub trzech rowerów. W przypadku bagażników z tyłu pojazdu nie jest jednak potrzebny hak holowniczy. Z użyciem elastycznych taśm mocujących oraz haków można szybko i bezpiecznie zamocować bagażnik na klapie bagażnika samochodowego. Wysokość, na której mocowany jest bagażnik, ułatwia montaż i jest wygodna podczas załadunku rowerów.

Bagażnik na rowery jest w dużej mierze osłonięty przed wiatrem, dzięki temu nie wpływa negatywnie na dynamikę jazdy oraz niweluje szum wiatru. Dla użytkowników sporadycznie używających bagażnika na rowery bagażnik do montażu na klapie bagażnika samochodowego jest ze względu na cenę, wydajność oraz komfort optymalną alternatywą dla bagażnika montowanego na haku holowniczym.

Zalety bagażników rowerowych montowanych na klapie tylnej

 • jeden bagażnik może pomieścić maksymalnie cztery rowery
 • bagażniki rowerowe bez haka holowniczego
 • uzupełniony o akcesoria pomieści maks. cztery rowery
 • w korzystnej cenie
 • ergonomiczna wysokość montażu bagażnika i mocowania rowerów
 • kompaktowe przechowywanie
 • składany na pół
 • Przykład: bagażnik rowerowy do pojazdu Kia Sorento III

Rekomendowane produkty

-10%
Bagażnik na rowery Thule OutWay

Bagażnik na rowery Thule OutWay

Liczba: do 2 rowerów, Montaż: na tylnej klapiee, Ładowność: 30 kg

-42%
Bagażnik na rowery Menabo Polaris

Bagażnik na rowery Menabo Polaris

Liczba: do 3 rowerów, Montaż: na tylnej klapiee, Ładowność: 45 kg

-44%
Bagażnik na rowery Menabo Shadow

Bagażnik na rowery Menabo Shadow

Liczba: do 3 rowerów, Montaż: na tylnej klapiee, Ładowność: 45 kg

-33%
Bagażnik na rowery Menabo Shadow

Bagażnik na rowery Menabo Shadow

Liczba: do 3 rowerów, Montaż: na tylnej klapiee, Ładowność: 45 kg

2 118,99 zł
1 007,99 zł
1 185,99 zł
1 185,99 zł

3. Mocowanie bagażnika na rowery

Istnieją dwie możliwości mocowania bagażnika rowerowego na haku holowniczym: mocowanie za pomocą śruby regulacyjnej oraz połączenie poprzez instalację naprężającą Porównamy oba systemy mocowania oraz objaśnimy sposób działania i ich zalety. Na stronach bagażników pojazdów (karta danych) znajdują się informacje na temat systemu mocowania bagażnika na rowery. Dodatkowe informacje dotyczące montażu bagażnika rowerowego na haku holowniczym znaleźć można też na stronie dołączonej do bagażnika lub w filmie dotyczącym montażu bagażnika rowerowego na hak holowniczy firmy Thule.

Połączenie śrubowe

Połączenie śrubowe

Tutaj bagażnik na rowery zostaje poziomo przesunięty na kulę haka holowniczego. Następnie bagażnik zostaje wyrównany poziomo i zablokowany przy użyciu śruby regulacyjnej oraz klucza do śrub.

Zaleta: połączenie śrubowe

 • Korzystna cena w połączeniu z bagażnikiem na rowery
 • Bardzo bezpieczne mocowanie

Urządzenie naprężające

Urządzenie naprężające

W przypadku instalacji naprężającej bagażnik jest umieszczany od góry na kuli haka holowniczego. Następnie dźwignię po prostu wciska się w dół i bagażnik jest już zamocowany na stałe.

Zaleta: instalacja naprężająca

 • Mocowanie bagażnika na rowery można zamknąć
 • Łatwy montaż

4. Możliwość zabrania dowolnego roweru: górskiego, wyścigowego czy dziecięcego

Mountainbike

Mówiąc krótko: ten sprzęt umożliwia transport wszystkich rodzajów rowerów! Nieważne, czy chcesz przewieźć rower górski do jazdy w terenie lub na co dzień, cenny rower wyścigowy lub rower triathlonowy, cyclocrossowy, miejski, którym codziennie docierasz do pracy lub przemierzasz miejskie ulice, rowery dla dzieci i młodzieży umożliwiające codziennie dojazdy do szkoły czy też rower trekkingowy dla wszystkich, którzy chcą wygodnie pokonywać nawet najdłuższe dystanse. Z bagażnikami rowerowymi firmy Rameder bezpiecznie przetransportujesz każdy pojazd. Do transportu wszelkiego rodzaju jednośladów nadają się w szczególności nasze bagażniki na hak holowniczy.

Rodzaje rowerów do transportu na bagażniku

 • Rower górski
 • Rowery Cyclocross / Crossbike
 • Rowery trekkingowe / Trekkingbike / ATB
 • Rower wyścigowy
 • Rower miejski
 • Rower triathlonowy
 • Rower dziecięcy/młodzieżowy

5. Bagażnik do transportu rowerów elektrycznych

Samochód z bagażnikiem na rowery elektryczne

Rowery elektryczne, określane także mianem Pedelec, od lat stale zyskują na popularności. Dowodzą tego m.in. statystyki sprzedaży rowerów elektrycznych w Niemczech, która w okresie od 2009 do 2017 roku wzrosła ponad 4-krotnie. Oczywiście firma Rameder, specjalista w dziedzinie bagażników rowerowych, ma w swojej ofercie także bagażniki służące do transportu tego rodzaju rowerów. Popularne rowery elektryczne ważą wraz z akumulatorem od 20 do 30 kg, co stanowi nawet dwukrotność wagi normalnego, trekkingowego modelu. Poza tym rama i domontowane części są zwykle masywniejsze, a tym samym większe.

W związku z tym w przypadku systemów bagażników mamy dwa ograniczenia: dopuszczalną masę całkowitą oraz dość rygorystyczne pod względem wymiarów uchwyty i szyny. Te parametry należy koniecznie wziąć pod uwagę przed podjęciem decyzji o zakupie. Najlepiej zaplanować wszystko z zapasem, gdyby okazało się, że wymienimy pojazd na nieco cięższy model. Poza tym należy także uwzględnić dopuszczalny nacisk na hak samochodu i masę własną bagażnika rowerowego. Gdy dodamy do siebie całkowitą masę rowerów i masę bagażnika wynik nie może przekraczać nacisku na hak pojazdu.

Nawet jeśli wszystko pasuje, trzeba pamiętać, że na popularnych systemach bagażników nie da się transportować więcej niż dwóch rowerów elektrycznych, podczas gdy niektóre bagażniki umożliwiają przewóz nawet trzech lub czterech standardowych jednośladów. Produktów do montażu na dachu lub klapie tylnej nie polega się choćby z uwagi na ergonomię załadunku. Optymalne są za to warianty przeznaczone do montażu na haku holowniczym.

Zalety bagażników do transportu rowerów elektrycznych

 • Odpowiednie zarówno do przewozu rowerów elektrycznych, jak i standardowych
 • Bagażniki rowerowe z rampą wjazdową ułatwiają załadunek.
 • Wyjmując na czas transportu akumulatory, można pozbyć się kilku kilogramów.
 • Przykład: bagażnik rowerowy do pojazdu Audi A6

6. Transport skuterów i lekkich motocykli na bagażniku rowerowym

Tylne bagażniki

Samochody z nośnikami ładunku ciężki i skuterów

Nie chcesz rezygnować ze swojego skutera lub lekkiego motocykla podczas urlopu lub wycieczki? W takim wypadku najlepiej postawić na bagażnik do montażu na klapie tylnej przeznaczony do większych ciężarów, znany także jako specjalny bagażnik rowerowy lub bagażnik do większych ciężarów. Bagażniki rowerowe do montażu na klapie tylnej takich firm jak Allround, LAS, Wildweit i EUFAB doskonale nadają się do bezpiecznego transportu skuterów, lekkich motocykli lub trójkołowych rowerów dla osób niepełnosprawnych. Wszystkie obecne w naszej ofercie bagażniki do montażu na klapie tylnej gwarantują wysoką jakość i najwyższy poziom bezpieczeństwa, a dodatkowo są łatwe w montażu oraz wyróżniają się doskonałym stosunkiem ceny do jakości.

Zalety bagażników montowanych z tyłu

 • Brak konieczności korzystania z przyczepy
 • Bagażniki do montażu na klapie tylnej z rampą wjazdową ułatwiają załadunek

7. Wniosek

Samochodowy bagażnik rowerowy to najłatwiejsza możliwość transportu jednego lub kilku rowerów bez konieczności korzystania z przyczepy lub podejmowania próby umieszczenia pojazdu w bagażniku. Nawet w przypadku, gdy rower zostanie rozmontowany na części, zajmuje sporo miejsca. Warto także pamiętać, że przechowywany w samochodzie rower może niepotrzebnie zabrudzić jego wnętrze, na przykład za sprawą tłustego łańcucha albo brudnych kół.

Dużo wygodniej jest zatem łatwo i bezpiecznie transportować nasze dwa kółka na bagażniku rowerowym. Można oszczędzić sobie nerwów i wysiłku przy pracochłonnym wkładaniu roweru do pojazdu, a dodatkowo zyskuje się we wnętrzu sporo miejsca na pozostałe bagaże. Po zakończeniu urlopu bagażnik rowerowy można zdemontować z samochodu i bezpiecznie przechowywać w garażu, wykorzystując w tym celu odpowiedni uchwyt ścienny firmy F.LLI Menabo. Za sprawą naszych tanich modeli bagażników rowerowych możemy zaoferować wygodną opcję transportu jednośladu w przypadku niemal każdego pojazdu.

8. Wybierz bagażnik rowerowy do swojego pojazdu już teraz

Dokonując wyboru bagażnika rowerowego należy uwzględnić kilka kwestii. Po przeczytaniu powyższych informacji w poradniku trzeba tylko wybrać bagażnik rowerowy, który będzie pasował do pojazdu i pozwoli zrealizować dany cel. Ten asortyment bagażników rowerowych został ułożony według producentów pojazdów tak, aby przeprowadzić użytkownika przez ten proces krok po kroku: szybko i łatwo.

stojak na rowery

Przegląd producenta pojazdu