137 000 produktów dostępnych w magazynie

Zakup bagażnika na rowery nigdy nie był tak prosty ...

Potrzebny bagażnik na rowery? U nas znaleźć można bagażnik na rowery do mocowania na haku holowniczym, na klapie bagażnika lub na dachu. Mamy w sprzedaży bagażniki na rowery firm Thule, Atera, MFT, Cykell lub własnej marki „Rameder”. Oferujemy także akcesoria do bagażników na rowery.

Jaki bagażnik na rowery jest najbardziej odpowiedni?Bagażnik na rowery do montażu na haku holowniczym
Bagażnik na rowery do montażu na haku holowniczym

Jednocześnie można wygodnie i bardzo bezpiecznie transportować dwa do czterech rowerów – w podróż można zabrać nawet ciężkie rowery elektryczne. Dzięki temu, że zamocowany na haku holowniczym bagażnik jest osłonięty przed wiatrem, jego obecność nie ma żadnego wpływu na dynamikę jazdy. Ponadto wysokość montażu bagażnika oraz mocowania na nim rowerów są ergonomicznie dopasowane.

Użycie szyn najazdowych (dostępnych opcjonalnie) dodatkowo ułatwia załadunek. Ponadto mechanizmy wychylania umożliwiają łatwy dostęp do bagażnika samochodu. Niektóre systemy wsporników można rozbudować, dodając akcesoria, takie jak np. boxy bagażowe lub maty, by uzyskać prawdziwe uniwersalne bagażniki transportowe. Dla osób często używających bagażników polecamy tę wersję.

Jej zalety
+ kompatybilna ze wszystkimi pojazdami z hakiem holowniczym
+ odpowiednia także do kabrioletów, sportowych coupé
i samochodów małolitrażowych
+ pomieści maksymalnie cztery rowery
+ odpowiednia do transportu rowerów elektrycznych
+ ergonomiczna wysokość montażu bagażnika
i mocowania rowerów
+ nie ogranicza dostępu do bagażnika samochodu
+ można ją wyposażyć w praktyczne akcesoria, takie jak np.
szyny najazdowe, boxy bagażowe itd.

Bagażnik na rowery do montażu na dachu

Klasyczny model – ze względu na korzystną cenę ta wersja bagażnika jest bardzo popularna, chociaż z reguły można z jego użyciem transportować tylko jeden rower. Kto zatem chciałby przewozić dwa rowery, musi kupić drugi bagażnik. Bagażnik na rowery zajmuje niewiele miejsca w systemie wsporników dachowych, dzięki czemu obok niego pozostaje dużo miejsca na box bagażowy czy uchwyt na kanadyjkę. W przypadku lekkich oraz średnio ciężkich rowerów dachowy bagażnik na rowery jest dobrym i korzystnym cenowo rozwiązaniem transportowym.

Bagażnik na rowery do montażu na dachu
Jego zalety
+ odpowiedni do wszystkich pojazdów, w których można obciążać
dach, wyposażonych w system wsporników dachowych
+ w korzystnej cenie
+ nie ogranicza dostępu do bagażnika samochodu
+ łatwy w montażu na systemie wsporników dachowych

Bagażnik na rowery do montażu na klapie bagażnika
Bagażnik na rowery do montażu na klapie bagażnika

Ta wersja bagażnika przeznaczona jest do transportu dwóch lub trzech rowerów. Z użyciem elastycznych taśm mocujących oraz haków można szybko i bezpiecznie zamocować bagażnik na klapie bagażnika samochodowego. Wysokość, na której mocowany jest bagażnik, ułatwia montaż i jest wygodna podczas załadunku rowerów.

Bagażnik na rowery jest w dużej mierze osłonięty przed wiatrem, dzięki temu nie wpływa negatywnie na dynamikę jazdy oraz nie powoduje szumu na wietrze. Dla użytkowników sporadycznie używających bagażnika na rowery bagażnik do montażu na klapie bagażnika samochodowego jest ze względu na cenę, wydajność oraz komfort optymalną alternatywą dla bagażnika montowanego na haku holowniczym.

Jego zalety
+ pomieści nawet trzy rowery
+ uzupełniony o akcesoria pomieści maks. cztery rowery
+ w korzystnej cenie
+ ergonomiczna wysokość montażu bagażnika
i mocowania rowerów
+ kompaktowe przechowywanie
+ składany na pół

Rower elektryczny – który bagażnik na rowery jest odpowiedni?

Bagażnik na rower elektryczny

Praktyczny: bagażnik z rampą wjazdową ułatwia załadunek
roweru elektrycznego.

Standardowe rowery elektryczne ważą wraz z akumulatorem 20 do 30 kg, a więc ok. dwa razy więcej niż normalny model trekingowy. Oprócz tego rama i osprzęt są masywniejsze, a co za tym idzie mają większe gabaryty.

W związku z tym przy doborze bagażnika należy uwzględnić dwa decydujące czynniki: dopuszczalną masę całkowitą oraz odpowiedni rozmiar uchwytów i szyn. Przed zakupem należy bezwzględnie sprawdzić te parametry. Najlepiej przyjąć rozmiar z niewielką rezerwą, aby uniknąć problemów przy ewentualnej zmianie roweru na cięższy.

Poza tym należy uwzględnić dopuszczalny nacisk na hak oraz masę własną bagażnika na rowery. Suma łącznej masy rowerów oraz bagażnika nie może być większa niż dopuszczalny nacisk na hak dla danego pojazdu.

Ale nawet gdy wszystko inne pasuje: standardowe bagażniki mieszczą maksymalnie dwa rowery elektryczne, podczas gdy niektóre systemy przewożą trzy, a nawet cztery zwykłe rowery. Produkty do montażu na dachu lub klapie bagażnika nie wchodzą w grę choćby ze względu na utrudniony załadunek. Najbardziej optymalnym rozwiązaniem jest bagażnik montowany na hak auta.

Wskazówka: aby zmniejszyć nieco obciążenie, można wyjąć akumulatory.

Czy istnieją bagażniki na motorowery lub skutery?

Uniwersalny bagażnik na tył auta

Ładowność 130 kg, odchylany
Średnica kół 16-28", atest TÜV/GS

Szczegóły
Specjalny bagażnik na rowery

Nasze uniwersalne bagażniki na tył auta idealnie nadają się do przewożenia skuterów, motorowerów czy trójkołowych wózków dla osób niepełnosprawnych.

Uniwersalne bagażniki na tył auta odznaczają się przy tym wysoką jakością, bezpieczeństwem i łatwością montażu.

Jak wygląda montaż bagażnika na rowery na haku holowniczym?

Mocowanie na śruby
Mocowanie na śruby

W tym wariancie bagażnik na rowery nasuwa się na kulę haka holowniczego poziomo. Następnie bagażnik jest poziomowany i mocowany śrubą ustalającą przy użyciu klucza płaskiego.

+ niższa cena w połączeniu z bagażnikiem na rowery


Mocowanie na śruby
Zacisk

W wariancie z zaciskiem bagażnik jest wsuwany na kulę haka holowniczego od góry. Następnie wystarczy nacisnąć dźwignię całkowicie do dołu, aby zamocować bagażnik.

+ zamykane mocowanie bagażnika
+ łatwy montaż

Firma Rameder wykorzystuje pliki cookie, aby zapewnić najwyższą jakość usług. Korzystając ze sklepu internetowego wyrażasz zgodę na stosowanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w polityce prywatności.

OK, zgadzam się