137 000 produktów dostępnych w magazynie

Zakup haka holowniczego nigdy nie był tak prosty

Oferujemy Państwu odpowiednie haki holownicze dla każdego pojazdu. Znajdź typ, który Cię interesuje – sztywny, odchylany lub odpinany hak holowniczy. Nie pozostawimy Cię samemu z montażem. Chętnie podejmiemy się instalacji haka holowniczego w jednym z naszych punktów montażowych w Niemczech.

Hak holowniczy do Twojego samochoduW naszej ofercie znajdziecie Państwo haki holownicze od tych producentów:


 • Westfalia
 • Bosal-Oris
 • Brink
 • Auto Hak
 • GDW


O czym pamiętać kupując hak holowniczy

Różne rodzaje haków holowniczych: sztywne, odpinane i odchylane

Sztywny hak holowniczy

Sztywne haki holownicze

W przypadku sztywnego modelu kula haka jest przymocowana do pojazdu na stałe. Ten wariant jest najtańszym i najtrwalszym rodzajem haka holowniczego. Dla klientów poszukujących niedrogiego rozwiązania oraz dla stałych użytkowników przyczep (np. przyczepy towarowej), sztywny hak holowniczy jest szczególnie polecany. W pojazdach z czujnikami cofania może się jednak zdarzyć, że kula haka będzie interpretowana przez czujnik jako przeszkoda.


Nasz bestsellerowy sztywny hak holowniczy w Styczeń:


Pojazd

Producent

Masa ciągniona

Nacisk na hak

Cena

Widok

Citroën BERLINGO AUTO-HAK 1.600 kg 70 kg 591,-  Szczegóły
Audi A3 Oris 1.600 kg 75 kg 448,-  Szczegóły
Dacia DUSTER Oris 1.600 kg 75 kg 569,-  Szczegóły
Skoda Fabia Oris 1.415 kg 85 kg 556,-  Szczegóły
VW Golf V Oris 1.850 kg 100 kg 487,-  Szczegóły
KUP SZTYWNY HAK HOLOWNICZY
Odpinany hak holowniczy

Odpinane haki holownicze

W ramach tej grupy wyróżnia się systemy ręczne, dźwigniowe oraz automatyczne. Systemy ręczne i dźwigniowe to oferta z myślą o okazyjnym użytkowaniu i klientach poszukujących oszczędności. Systemy te charakteryzują się prostą i niezawodną konstrukcją, a także łatwością użytkowania.

Systemy automatyczne to klasa premium odpinanych haków holowniczych. Ich wyrafinowane, wysokiej jakości mechanizmy i innowacyjne koncepcje operacyjne gwarantują maksymalną nośność, jak również optymalny wygląd i funkcjonalność.


Nasz bestsellerowy odpinany hak holowniczy w Styczeń:


Pojazd

Producent

Masa ciągniona

Nacisk na hak

Cena

Widok

Audi A3 Westfalia 2.000 kg 80 kg 1 246,-  Szczegóły
Ford Kuga Oris 2.160 kg 100 kg 0,-  Szczegóły
Audi A4 Oris 2.450 kg 100 kg 1 407,-  Szczegóły
Seat Leon Oris 2.000 kg 80 kg 1 155,-  Szczegóły
VW T5 / T6 Oris 2.635 kg 120 kg 1 285,-  Szczegóły
KUP ODPINANY HAK HOLOWNICZY
Odchylany hak holowniczy

Odchylane haki holownicze

Modele odchylane stanowią najbardziej luksusową klasę haków holowniczych. Niezrównane pod względem komfortu i obsługi, odchylane haki są do dyspozycji kierowcy w każdej chwili, gwarantując nie tylko przewagę techniczną auta, ale również indywidualny wygląd.


Nasz bestsellerowy odchylany hak holowniczy w Styczeń:


Pojazd

Producent

Masa ciągniona

Nacisk na hak

Cena

Widok

BMW 5er Brink 2.200 kg 100 kg 2 427,-  Szczegóły
BMW 4er Brink 1.800 kg 75 kg 2 562,-  Szczegóły
BMW X3 Brink 2.400 kg 100 kg 2 293,-  Szczegóły
Mercedes E-Klasse Brink 2.100 kg 80 kg 2 562,-  Szczegóły
Audi A6 Brink 2.500 kg 100 kg 2 562,-  Szczegóły
KUP ODCHYLANY HAK HOLOWNICZY

Okoliczności zastosowania haka holowniczego

Przyczepy kempingowe, przyczepy do transportu koni lub do transportu łodzi, przyczepy samochodowe i bagażniki na rowery

Niezależnie od tego, czy wyjeżdżają Państwo na urlop z przyczepą kempingową, zabierają konia na kolejny turniej jeździecki, transportują swoją łódź na brzeg, wystawiają samochód sportowy na trasę wyścigu czy po prostu przewożą na bagażniku swoje rowery na weekendową wycieczkę - w każdym z tych scenariuszy potrzebny będzie hak holowniczy i pasujący zestaw elektryczny.


Nasza bogata oferta produktów obejmuje sztywne, odchylane i automatycznie zdejmowane modele od znanych producentów haków holowniczych, zaprojektowane na potrzeby każdego możliwego scenariusza. Ponadto znajdziecie Państwo u nas szereg akcesoriów do haków holowniczego.


Samochód z przyczepą kempingową
Pojazd z przyczepą do łodzi
Samochód z przyczepą do przewozu koni
BMW X6 z bagażnikiem dachowym i uchwytem na rowery

Opel Corsa D z przyczepą towarową

Małe przyczepy towarowe

Posiadanie małej przyczepy towarowej może okazać się bardzo przydatne przy budowie domu lub pracach ogrodowych. Oprócz naszych sztywnych, odchylanych i automatycznie zdejmowanych haków holowniczych, polecamy również szeroką gamę systemów zdejmowania ręcznego i systemów dźwigniowych w korzystnej cenie.


KUP HAK HOLOWNICZY

Podsumowanie

 • + Do haka holowniczego zawsze potrzebny jest odpowiedni zestaw elektryczny.
 • + Oferowane przez firma Rameder sztywne, odpinane i odchylane haki holownicze umożliwią realizację wszystkich Państwa planów.
 • + Jeśli hak holowniczy stosowany jest bardzo często, polecamy sztywny model w korzystnej cenie.
 • + Gdy hak holowniczy stosowany jest tylko 1 lub 2 razy w roku polecamy systemy zdejmowane.
 • + Zaletą systemów zdejmowanych jest to, że kulę haka można zdjąć, gdy nie jest stosowana.

Specyfikacja haka holowniczego: Nacisk na hak, masa ciągniona, wartość D i tabliczka znamionowa

Nacisk na hak (obciążenie pionowe)

Nacisk na hak

Nacisk na hak to siła pionowa do kuli zaczepowej. Podane przez nas wartości odnoszą się wyłącznie do danego haka holowniczego. Wartość nacisku na hak pojazdu można znaleźć w dowodzie rejestracyjnym albo w instrukcji obsługi pojazdu.


Masa ciągniona (masa holowanej przyczepy)

Masa ciągniona

Odnosi się do ładunku, jaki może zostać przyczepiony do pojazdu ciągnącego. Producenci pojazdów określają odpowiednią dopuszczalną masę holowanej przyczepy dla każdego typu pojazdu. Podane przez nas wartości odnoszą się wyłącznie do danego haka holowniczego, nie do wartości dotyczących pojazdu. Te drugie można znaleźć w dowodzie rejestracyjnym.


Wartość D (Współczynnik wytrzymałości zmęczeniowej sprzęgu przyczepowego)

Wartość D haka holowniczego jest wartością techniczną i służy za podstawę do obliczenia dopuszczalnej mocy ciągnięcia. Odpowiada ona sile, jaka oddziałuje na dyszel. Raz określona przez odpowiednią konstrukcję i przetestowana, pozostaje niezmienna. Wartość D podana jest na tabliczce znamionowej haka holowniczego.


Tabliczka znamionowa

Tabliczka znamionowa haka

Wszystkie haki holownicze, belki holownicze, a także niektóre kule kołnierzowe muszą być odpowiednio oznakowane. Wszystkie istotne informacje na temat haka znajdują się na tabliczce znamionowej: oznaczenie producenta, nacisk na hak, numer producenta, znak kontrolny, wartość D, a także numer typu (jeśli jest dostępny).Podsumowanie

 • + Wartość nacisku na hak oraz wartość D podane są na tabliczce znamionowej.
 • + Informację na temat dopuszczalnej dla danego pojazdu masy holowanej przyczepy można znaleźć w dokumentacji pojazdu.

Różnica między 7-biegunowym a 13-biegunowym zestawem elektrycznym

Wiązka 7-pinowa

Zestaw elektryczny 7-biegunowy

Niedrogi, jednak niezbyt nowoczesny typ zestawu elektrycznego. Stosowany głównie do holowania małych przyczep towarowych. Ze względu na brak funkcji świateł cofania niedozwolone jest mocowanie na nim bagażnika na rowery. Zamiast niego należy użyć 13-biegunowego zestawu elektrycznego.


Gniazdo 13-pinowe

Zestaw elektryczny 13-biegunowy

Zestaw elektryczny 13-biegunowy odpowiada obecnym standardom branży motoryzacyjnej. Tym, co go wyróżnia jest bezpieczny system zamknięcia, ochrona przed wodą oraz zintegrowana funkcja świateł cofania.

Niemal wszystkie zestawy 13-biegunowe oferują opcję stałego i dodatkowego zasilania przyczepy oraz funkcję ładowania akumulatora przyczepy kempingowych i przyczep do przewozu koni. Dlatego zestawy elektryczne 13-biegunowe są naszą najlepszą rekomendacją, szczególnie dla przyczep kempingowych.

Wskazówki

 • + Przyczepa kempingowa lub do przewozu koni? Zalecany: zestaw 13-biegunowy
 • + Podczas korzystania ze stojaków na rowery, 13-pinowy zestaw elektryczny jest obowiązkowy.
KUP ZESTAW ELEKTRYCZNY

Producenci haków holowniczych

Producenci haków holowniczych Oprócz haków holowniczych od renomowanych producentów oryginalnego wyposażenia, takich jak Bosal, Brink, Oris and Westfalia, Rameder oferuje również produkty od GDW, MVG i Autohak. Daje to naszym klientom bezpieczeństwo, najwyższe standardy jakości i precyzję wynikającą z wieloletniego doświadczenia w branży. Tanie produkty z Dalekiego Wschodu mają nie tylko niewystarczającą ochronę przed korozją, ale również źle się dopasowują i dlatego muszą być przerabiane podczas ich montażu.

Może to kosztować dużo czasu i wysiłku - lub kosztowną wizytę w warsztacie. Do celów testowych firma Rameder eksperymentuje z wieloma produktami, aby móc zagwarantować łatwy montaż haka holowniczego. W dłuższej perspektywie jakość przekłada się również na stopień zużycia: firma Rameder opiera się na teście obciążenia CARLOS TC, w którym symulowany jest cały cykl życia haka holowniczego.


Zakup haków holowniczych online

samochód na wyciągu Jeśli szukasz haka holowniczego, hakihol.pl to idealna strona dla Ciebie. Za pomocą kilku kliknięć można uzyskać informację, czy wybrany hak jest dostępny i czy można go doposażyć w Twoim pojeździe. Jeżeli dany produkt nie jest dostępny, prawdopodobnie żaden spośród pozostałych dostawców nie będzie w stanie go zaoferować, także pod względem jakości. Rameder jest również bardzo często tańszy niż rozwiązania modernizacyjne producentów samochodów i innych dostawców.

Montaż haka holowniczego jest znacznie łatwiejszy niż można by się spodziewać. Zalecamy naszym klientom wykonanie montażu w punktach montażowych firmy Rameder. Zatrudniamy specjalnie przeszkolonych techników samochodowych, przeprowadzających montaż zaczepu kulowego szybko, łatwo i profesjonalnie. Szczególnie w przypadku nowych pojazdów może to stanowić problem przy próbie instalacji. Zasadniczo, masz jednak do wyboru dwa opcje montażu:


Opcje montażu haka holowniczego

 • 1. Samodzielna instalacja przy wsparciu przeszkolonych techników samochodowych za pośrednictwem oddzielnej infolinii
 • 2. W wybranym warsztacie samochodowym według kosztorysu*.

* Dzięki systemowi zarządzania częściami TecDoc, niezliczone warsztaty na terenie Niemiec mają dostęp do wszystkich produktów Rameder i zapewniają dokładne oszacowanie kosztów dzięki informacjom o czasie pracy.


Wybierz hak holowniczy do swojego pojazdu!

Podjęcie decyzji o zakupie haka holowniczego może szybko nasunąć wiele pytań. Czy mój pojazd jest odpowiedni do zamontowania haka holowniczego? Jaki konkretny model wybrać? Oraz czym jest kontrola poziomu? Chcielibyśmy odpowiedzieć na te i inne pytania, jakie możesz mieć, korzystając z naszego szczegółowego przewodnika na temat haków holowniczych. Aby móc szybko zaoferować Państwu odpowiedni hak do samochodu, stworzyliśmy wyszukiwarkę pojazdów. Po wybraniu producenta, modelu i silnika pojazdu, otrzymasz przejrzystą listę odpowiednich haków holowniczych.


Przegląd producentów haków holowniczych

WSZYSCY PRODUCENCI POJAZDÓW

Firma Rameder wykorzystuje pliki cookie, aby zapewnić najwyższą jakość usług. Korzystając ze sklepu internetowego wyrażasz zgodę na stosowanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w polityce prywatności.

OK, zgadzam się