Menu

Kup hak holowniczy: to proste

Haki holownicze są nieodłącznym elementem oferty firmy Rameder już od ponad 25 lat. Pełna sukcesów historia praktycznego haka na końcu pojazdu i przedsiębiorstwa o nazwie Rameder Anhängerkupplungen und Autoteile GmbH, które miało jeszcze wówczas swoją siedzibę w Bawarii, rozpoczęła się w 1995 roku. Cieszymy się, że w ostatnim ćwierćwieczu udało nam się zadowolić wielu klientów oraz zyskać miano lidera rynku haków holowniczych i innych opcji transportu, takich jak bagażniki dachowe czy bagażniki na rowery.

Z uwagi na to, iż dysponujemy sztywnymi, zdejmowanymi lub wychylnymi modelami, mamy też odpowiedni hak holowniczy do Państwa pojazdu.

Kup hak holowniczy
hak holowniczy
 • Westfalia
 • Oris ACPS
 • Brink
 • Auto-Hak
 • GDW
 • Imiola
 • MVG
 • BOSStow

  Spis treści

  1. Warianty haka holowniczego
  2. Możliwości zastosowania haków holowniczych
  3. Nacisk na hak, ciężar przyczepy, współczynnik wytrzymałości zmęczeniowej sprzęgu przyczepowego i znak kontrolny
  4. Różnica pomiędzy 7-biegunowym i 13-biegunowym zestawem elektrycznym
  5. Producenci haków holowniczych
  6. Kup hak holowniczy online
  7. Gwarantujemy najlepszą cenę!
  8. Wybierz hak holowniczy do swojego pojazdu!

  1. Warianty haka holowniczego

  Sztywny hak holowniczy

  Sztywny hak holowniczy

  W przypadku sztywnego haka holowniczego drążek z kulą jest na stałe połączony z pojazdem. Ten wariant to najtańsza i najtrwalsza wersja haka holowniczego. Klientom, dla których liczy się cena, ale także i tym, którzy będą z tego sprzętu regularnie korzystać (np. posiadaczom przyczep) polecamy sztywny hak holowniczy. W pojazdach wyposażonych w czujniki parkowania może jednak się zdarzyć, że kulowy zaczep holowniczy zostanie przez czujniki cofania wykryty jako przeszkoda.

  Zdejmowany hak holowniczy

  Zdejmowany hak holowniczy

  W przypadku zdejmowanych haków holowniczych wyróżniamy systemy ręczne, dźwigniowe oraz automatyczne. Systemy ręczne i dźwigniowe to ekonomiczne, zdejmowane haki holownicze dla klientów, którym zależy na cenie i którzy korzystają z tego sprzętu jedynie sporadycznie. Te systemy wyróżniają się smukłą i niezawodną konstrukcją, a także łatwą obsługą.

  wychylny hak holowniczy

  wychylny hak holowniczy

  Systemy wychylne definiują luksusową klasę haków holowniczych. Gwarantujący wysoki poziom komfortu i przyjazną obsługę wychylny hak holowniczy jest gotowy do użycia w dowolnym momencie i sprawia, że samochód zostaje nie tylko wyposażony w nowoczesny sprzęt techniczny, ale i zyskuje indywidualny wygląd.

  2. Jaki hak holowniczy jest dla mnie odpowiedni?

  Kampery, przyczepy na konie, łodzie lub przyczepy samochodowe oraz bagażniki na rowery

  Niezależnie od tego, czy jadą Państwo na urlop kamperem lub zabierają ze sobą przyczepę kempingową, transportują konia na kolejny turniej, chcą przewieźć łódkę na Pojezierze Mecklenburskie, wybierają się swoim sportowym samochodem na Nordschleife, czy po prostu chcą wziąć ze sobą bagażniki dachowe na weekendową wycieczkę lub urlop — we wszystkich tych przypadkach potrzebny jest hak holowniczy i odpowiedni zestaw elektryczny. Nasza szeroka paleta produktów, obejmująca sztywne, odchylane lub automatycznie zdejmowane haki holownicze wszystkich znanych producentów haków holowniczych umożliwi realizację tych planów.

  Niewielkie przyczepy towarowe

  Przy budowie własnego domu lub podczas prac ogrodowych posiadanie małej przyczepy towarowej może się okazać bardzo przydatne. Do ciągnięcia tej przyczepy polecamy również, poza sztywnymi, odchylanymi i zdejmowanymi automatycznie hakami holowniczymi, szeroki asortyment systemów zdejmowania ręcznego i systemów z dźwignią w korzystnej cenie.

  Kup teraz hak holowniczy
  • Autoanhänger
  • Bootsanhänger
  • Fahrradträger für Anhängerkupplung
  • Pferdeanhänger
  • Wohnwagen

   Podstawowe informacje w skrócie

   • Zawsze potrzebny jest hak holowniczy do samochodu osobowego i odpowiedni zestaw elektryczny.
   • Dzięki sztywnym, zdejmowanym i odchylanym hakom holowniczym firma Rameder oferuje rozwiązanie dopasowane do każdej sytuacji.
   • Jeśli hak holowniczy stosowany jest bardzo często, polecamy używanie sztywnego haka w korzystnej cenie.
   • Gdy hak holowniczy stosowany jest tylko 1 lub 2 razy do roku, polecamy zawsze systemy zdejmowane.
   • Zaletą systemów zdejmowanych jest to, że kulę haka holowniczego można zdjąć, gdy nie jest stosowana.

   3. Co oznaczają informacje dotyczące haka holowniczego?

   Nacisk na hak

   Nacisk na hak

   Nacisk na hak określa oddziaływanie sił na kulowy zaczep holowniczy w pionie. Podane wartości odnoszą się wyłącznie do danego haka holowniczego. Wartość nacisku na hak pojazdu można znaleźć w dowodzie rejestracyjnym albo w instrukcji obsługi pojazdu.

   Dopuszczalna masa holowanej przyczepy

   Dopuszczalna masa holowanej przyczepy

   Chodzi tu o obciążenie, jakie może zostać przyczepione do pojazdu ciągnącego. Producenci samochodów podają odpowiednią dopuszczalną masę holowanej przyczepy w przypadku każdego typu pojazdu. Podane przez nas wartości odnoszą się wyłącznie do danego haka holowniczego, nie są to wartości dotyczące pojazdu. Wartości dotyczące pojazdu można znaleźć w dowodzie rejestracyjnym.

   Współczynnik wytrzymałości zmęczeniowej sprzęgu przyczepowego

   Współczynnik wytrzymałości zmęczeniowej sprzęgu przyczepowego to wielkość techniczna. Służy ona jako podstawa obliczenia dopuszczalnej masy holowanej przyczepy. Współczynnik odpowiada sile, jaka oddziałuje na dyszel. Raz ustalony i sprawdzony za pomocą odpowiedniej konstrukcji pozostaje niezmienny. Współczynnik wytrzymałości zmęczeniowej sprzęgu przyczepowego podany jest na tabliczce znamionowej haka holowniczego.

   Tabliczka znamionowa

   Tabliczka znamionowa

   Każdy hak holowniczy, belka holownicza a także niektóre kule kołnierzowe muszą być wyposażone w tabliczkę znamionową. Na tabliczce znamionowej można znaleźć wszystkie istotne informacje dotyczące haka holowniczego. Najpierw podane jest oznaczenie producenta, następnie nacisk na hak, numer producenta, znak kontrolny, współczynnik wytrzymałości zmęczeniowej sprzęgu przyczepowego oraz, jeżeli istnieje, numeru typu.

   Podsumowanie

   • Wartość nacisku na hak oraz współczynnik wytrzymałości zmęczeniowej sprzęgu przyczepowego podane są na tabliczce znamionowej.
   • Informację na temat dopuszczalnej dla danego pojazdu masy holowanej przyczepy można znaleźć w dokumentacji pojazdu.

   4. Na czym polega różnica pomiędzy 7-biegunowym i 13-biegunowym zestawem elektrycznym?

   7-biegunowy zestaw elektryczny

   7-biegunowy zestaw elektryczny

   ETani, ale nie przystający już do obecnych czasów zestaw elektryczny Często wykorzystuje się go do ciągnięcia niewielkich przyczep towarowych. Z uwagi na brak funkcji światła cofania używanie bagażnika na rowery jest zabronione ustawowo. Zamiast tego należy wykorzystywać 13-biegunowy zestaw elektryczny.

   13-biegunowy zestaw elektryczny

   13-biegunowy zestaw elektryczny

   Jest zgodny z aktualnymi standardami obowiązującymi w branży motoryzacyjnej. Zalety tego wariantu to między innymi bezpieczny system blokad, zabezpieczone przed tryskającą wodą wnętrze oraz funkcja światła cofania. Niemal wszystkie 13-biegunowe zestawy elektryczne zapewniają także opcjonalną możliwość zasilania przyczepy ze stałym plusem oraz ładowania akumulatora w przyczepie mieszkalnej/do transportu koni. Z uwagi na to zalecamy korzystanie z 13-biegunowych zestawów elektrycznych przede wszystkim w przypadku przyczep kempingowych.

   Ważna wskazówka

   • Korzystasz z przyczepy kempingowej lub przyczepy na konie? Rekomendacja: 13-biegunowe zestawy elektryczne
   • W przypadku korzystania z bagażników na rowery 13-biegunowy zestaw elektryczny jest obowiązkowy.
   Kup zestaw elektryczny już teraz

   5. Czy występują różnice w zakresie jakości pomiędzy hakami holowniczymi różnych producentów?

   Anhängerkupplung Hersteller

   Oprócz haków holowniczych znanych marek, takich jak Bosal, Brink, Oris lub Westfalia Rameder ma w swojej ofercie także artykuły innych firm, w tym między innymi GDW, MVG lub Autohak. Dzięki temu nasi klienci mogą być pewni bezpieczeństwa i precyzji, które zawdzięczamy wieloletniemu doświadczeniu, a także najwyższych standardów jakości. Tanie produkty z Dalekiego Wschodu zazwyczaj nie zapewniają wystarczającej ochrony przed korozją, a dodatkowo nie są odpowiednio dopasowane i podczas montażu trzeba je jeszcze skorygować, co zabiera sporo czasu.

   To wszystko powoduje nie tylko stratę czasu i nerwów, ale i niekiedy generuje też wysokie koszty wizyty w warsztacie. Aby zagwarantować łatwy montaż, firma Rameder montuje w ramach testów wiele produktów samodzielnie. Na dłuższą metę jakość opłaca się także w przypadku zużycia: przykładowo, firma Rameder stawia na testy obciążenia CARLOS TC, w toku których symulowany jest cały cykl eksploatacji haka holowniczego.

   6. Dlaczego warto kupić hak holowniczy przez Internet, a nie w warsztacie?

   Samochód na wyciągu

   Jeżeli trzeba kupić hak holowniczy, strona hakihol.pl to dobry adres. Wystarczy tylko kilka kliknięć, aby dowiedzieć się, czy można doposażyć pojazd w dany hak holowniczy i czy jest on dostępny. Jeżeli wbrew oczekiwaniom nie będzie dostępny żaden odpowiedni produkt, zazwyczaj oznacza to, że żaden inny dostawca nie jest w stanie zaoferować artykułu o adekwatnej jakości. Produkty firmy Rameder są poza tym często tańsze niż rozwiązania doposażeniowe producentów samochodów, wyróżniając się zwykle także na tle innych, zewnętrznych dostawców.

   Montaż haka holowniczego jest dużo łatwiejszy niż można by pomyśleć. Naszym klientom zalecamy instalację tego sprzętu w punktach montażu Rameder. Pracują tam specjalnie przeszkoleni technicy samochodowi, którzy przeprowadzą ten proces szybko, łatwo i profesjonalnie. Podłączenie elektryczne haków holowniczych stanowi trudniejszą kwestię w przypadku samodzielnego montażu przeprowadzanego w najnowszych pojazdach. W zakresie montażu są jednak zasadniczo dostępne dwie opcje:

   Możliwości instalacji

   1. Samodzielny montaż przy wsparciu wykształconych techników samochodowych za pośrednictwem dedykowanej infolinii technicznej
   2. W wybranym serwisie na podstawie kosztorysu*

   * Za sprawą systemu zarządzania częściami TecDoc liczne serwisy samochodowe w całej Finlandii mają dostęp do wszystkich produktów Rameder i mogą dzięki informacji na temat czasu pracy opracować precyzyjny kosztorys.

   7. Gwarantujemy najlepszą cenę!

   Gwarancja najlepszej ceny

   Jako lider rynku w zakresie haków holowniczych zawsze dokładamy wszelkich starań, aby zaoferować nie tylko najlepszą jakość, ale i najkorzystniejszą cenę. Jeżeli uda się znaleźć jednak tańszą ofertę sprzedaży haka holowniczego, haka holowniczego w kompletnym zestawie lub zestawu elektrycznego u innego sprzedawcy, a ten artykuł jest równoważny jednemu z naszych produktów, wówczas można skorzystać z naszej gwarancji najlepszej ceny. Zaoferujemy produkt w cenie o 10 euro niższej niż u konkurencji.

   Tak to działa:

   • Proszę otworzyć formularz gwarancji najlepszej ceny.
   • Proszę podać artykuł i dealera z dokładnym linkiem.
   • Proszę przesłać np. wyciąg z broszury lub przesłać nam ofertę faksem.
   • W przeciągu 1-2 dni roboczych sprawdzimy ofertę dealera.
   • Jeśli artykuł będzie równoważny, otrzymają go Państwo w cenie o 10 EUR niższej!
   Do formularza najlepszej ceny

   8. Wybierz teraz hak holowniczy do swojego pojazdu!

   Zakup nowego haka holowniczego może szybko rodzić niezliczoną liczbę pytań. Czy mój pojazd jest przygotowany do montażu haka holowniczego? Jakim modelem samochodu jeżdżę? I czym jest w zasadzie regulacja poziomu? Na te i inne pytania chcemy odpowiedzieć w naszym wyczerpującym poradniku dotyczącym haków holowniczych.

   Aby umożliwić szybkie znalezienie odpowiedniego haka holowniczego pod kątem pojazdu, stworzyliśmy lokalizator pojazdów. Po wybraniu producenta pojazdu, modelu i wersji silnika ukaże się przejrzyste zestawienie pasujących haków holowniczych.

   Wyszukiwarka haków holowniczych

   Przegląd producenta pojazdu